5 grudnia 2023

https://shanti.com.pl/

Shanti informacje i lifestyle

Zalety sztucznej trawy na boisku

 Sztuczna trawa coraz częściej wypełnia boiska. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Dlaczego to właśnie sztuczna trawa jest lepsza niż naturalna? Poniższej prezentujemy najważniejsze zalety sztucznej trawy. Zapoznaj się z nimi, a zrozumiesz, dlaczego to właśnie sztuczna trawa na boisko jest wybierana.

Możliwość całorocznej gry

Za największą zaletę sztucznej trawy na boisko można uznać fakt, że daje możliwość całorocznej gry, bez względu na porę roku, czy aktualną pogodę. Niestety tego samego nie można powiedzieć o naturalnej murawie, która zmienia się wraz z porą roku. Oznacza to, że na naturalnej murawie można grać tylko wtedy, gdy sprzyja aura. W przypadku sztucznej trawy takich problemów nie ma. Tego typu nawierzchnia jest odporna na wpływ czynników zewnętrznych, w tym również atmosferycznych, więc na boisko ze sztuczną trawą nie będzie negatywnie wpływał ani deszcz, ani też wysokie temperatury. Na tym jednak nie koniec, na boisku ze sztuczną nawierzchnią nie tworzą się też kałuże, czy błoto, więc można grać bez przeszkód zawsze, kiedy ma się na to ochotę.

Sztuczna trawa to solidny i wytrzymały materiał

Do zalet sztucznej murawy na boisko należy zaliczyć to, że jest produktem solidnym i wytrzymałym. Zawdzięczać to można wysokiej jakości materiałów, które zostały wykorzystane do ich produkcji. Sztuczne trawy świetnie sobie radzą z natężeniem ruchu, nie zmienią swoich właściwości nawet pod obciążeniem. Oznacza to, że na sztucznej trawie można grać przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i to przez siedem dni w tygodniu. Takie właściwości sprawiają, że naturalna trawa również nie może jej dorównać. Podaje się, że murawa z naturalnej trawy jest w stanie wytrzymać około trzystu godzin gry, zaś sztuczna trawa na boisku zapewnia o wiele dłuższą grę, bo jest bardziej wytrzymała.

Sztuczna murawa nie wymaga tak dużej pielęgnacji

Utrzymanie naturalnej trawy w dobrym stanie wymaga wielu prac porządkowych. Naturalną trawę trzeba nawozić, przycinać, jak również regularnie podlewać. Jeśli prace nie będą dobrze wykonywane, to niestety trawa może nie nadawać się do gry. Zupełnie inaczej jest w przypadku sztucznej murawy. Tutaj nie potrzeba wiele pracy, co więcej, o większości z tych możemy w ogóle zapomnieć.

Sztuczna trawa jest tania w utrzymaniu

Warto również wspomnieć, że sztuczna trawa jest tańszym rozwiązanie.  Sztucznej trawy nie trzeba siać, kosić, podlewać, czy rysować linie, więc daje nam to bardzo duże oszczędności. Jedyne, z czym trzeba się liczyć to z koniecznością jest czasowej konserwacji. Takie zabiegi sprawiają, że murawa może dobrze służyć przez długie lata i zapewniać idealne miejsce do gry w piłkę.

Możliwość dopasowania murawy do swoich potrzeb

Ogromną zaletą sztucznej trawy na boisko jest również fakt, że można ją dostosować do swoich potrzeb, a dokładniej mówiąc do miejsca, w którym będzie leżała. Producenci dołożyli starań, by swoim klientom zapewnić jak najszerszy asortyment. Oznacza to, że sztuczną trawę można dobierać zgodnie z posiadaną przestrzenią boiska, bez obaw o to, czy dana murawa będzie za mała, czy za duża.