5 grudnia 2023

https://shanti.com.pl/

Shanti informacje i lifestyle

Wyjazd do Gdańska jako pomysł na udaną imprezę firmową

Planując organizację imprezy pracowniczej warto pomyśleć o wspólnym wyjeździe do innej aglomeracji miejskiej. Gdańsk, będący sercem województwa pomorskiego jest miejscem, w którym można zorganizować wiele różnych atrakcji.

Można wybrać się razem na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej, zwiedzić kameralne Stare Miasto lub zabytkowe fortyfikacje i inne historyczne miejsca. Gdańsk jest również miejscem wielu pięknych plaż i krajobrazów, zatem można wybrać się wspólnie na wycieczkę po okolicy lub zorganizować firmowego grilla w plenerze. Można również udać się do jednego z licznych parków rozrywki, klubów lub pubów, gdzie będzie można zorganizować gry, konkursy lub inne atrakcje.

Na pewno obowiązkowymi punktami, które warto odwiedzić na mapie gdańska będą:

  1. Starówka Gdańska: To jedno z najważniejszych miejsc w Gdańsku, które warto zobaczyć. Prócz zabytkowych budynków, znajdziemy tam piękne kamieniczki, zabytkowe mury obronne, Trakt Królewski, fontannę Neptuna oraz wiele innych atrakcji.
  2. Muzeum Westerplatte: To muzeum, które upamiętnia wydarzenia pierwszego dnia II wojny światowej. Muzeum składa się z wieży obserwacyjnej oraz sieci bunkrów i umocnień.
  3. Park Oliwski: Jest to największy ogród botaniczny w Gdańsku, w którym znajduje się zabytkowy dwór, stawy oraz szlaki idealne do spacerów i podziwiania piękna natury. Obok parku znajduje się piękna zabytkowa katedra Oliwska, dawny zespół pałacowo-parkowy i wiele innych atrakcji.
  4. Trasa Wodna Motławy: To wyjątkowy sposób na poznanie Gdańska, który oferuje widoki na najbardziej charakterystyczne miejsca miasta. Podczas trasy można podziwiać kanały, mosty i inne zabytkowe budynki.
  5. Brama Wyżynna: Ta imponująca brama w Gdańsku powstała w XIV wieku i jest jedną z najbardziej znanych i fotografowanych atrakcji miasta. Przez Bramę przechodzą też liczne procesje religijne, a plac wokół niej służy do organizowania różnych imprez cyklicznych, takich jak jarmark bożonarodzeniowy, czy jarmark dominikański.

Jeśli chodzi o nocleg, to w Gdańsku jest wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc, w których można wynająć apartament. Można skorzystać z usług lokalnych biur najmu, które oferują wygodne i dobrze wyposażone apartamenty na wynajem. Jak również można skorzystać z usług firm, które oferują wynajem apartamentów z widokiem na morze.

Źródło: 360travelclub.pl