5 grudnia 2023

https://shanti.com.pl/

Shanti informacje i lifestyle

Własny salon a może franczyza?

Business team concept - FRANCHISE

Inwestowanie w salon spa & wellnessnie to dobry pomysł na własny biznes. Ale pod warunkiem franczyzy, gdyż konkurencja w takiej franczyzie jest stosunkowo wysoka, a do tego rozpoczęcie salonu od zera może być sporym wyzwaniem.

Rozważając otwarcie własnego biznesu masz do wyboru wiele różnych możliwości, takich jak na przykład franczyza – oferty tu są tak zróżnicowane, że na pewno znajdziesz idealną dla siebie. Kuszącą (i ciągle na topie!) opcją franczyzy jest z pewnością branża spa & wellness.

Inwestowanie w salon spa & wellnessnie to dobry pomysł na własny biznes. Ale pod warunkiem franczyzy, gdyż konkurencja w takiej franczyzie jest stosunkowo wysoka, a do tego rozpoczęcie salonu od zera może być sporym wyzwaniem.

Istnieje wiele badań, które stwierdzają, że franczyza często ma znacznie większy wskaźnik sukcesu niż rozpoczęcie działalności całkowicie od zera. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że franczyza działa w ramach zaplanowanego i sprawdzonego (przetestowanego już przez właściciela i innych franczyzobiorców) modelu biznesowego, podczas gdy samodzielne firmy wprowadzają ulepszenia i podejmują decyzje okraszone sporym ryzykiem, do swojego modelu biznesowego w miarę upływu czasu. Samodzielny biznes jest zatem wciąż prowadzony metodą prób i błędów.

Jak wybrać franczyzę?

Decydując się na franczyzę wybierasz łatwiejszy sposób na osiągnięcie sukcesu. Posiadanie znanej marki salonu spa & wellness ma swoje korzyści. I nie jest ich mało. Znana marka to lojalni klienci, którzy są przekonani o wysokiej jakości Twoich usług. Wraz z lojalną bazą klientów, otrzymujesz również ustalony model biznesowy, który odgrywa istotną (jeśli nie najważniejszą ) rolę w sukcesie każdej firmy.

We franczyzie musisz podjąć znacznie mniej wysiłku niż przy samodzielnym biznesie od zera, aby przygotować model biznesowy, ponieważ usługi franczyzowej marki już zdobyły udział w rynku. Nie musisz też szukać nowych dostawców do zakupów surowców, ponieważ franczyzodawcy mają już nawiązane z nimi relacje.

Kolejną znaczącą przewagą franczyzy nad własnym biznesem jest to, że franczyzobiorca salonu kosmetycznego, nie musi wydawać własnego budżetu (a często jest to nawet połowa miesięcznych wydatków) na reklamę, aby rozpowszechniać informacje o Twoim salonie. Klienci będą przychodzić do Twojej salonu przede wszystkim ze względu na jego nazwę i markę, której jesteś współwłaścicielem.