5 grudnia 2023

https://shanti.com.pl/

Shanti informacje i lifestyle

Ten artykuł ilustruje tylko najbardziej popularne wkładki ortopedyczne.

Jeśli potrzebujesz wkładek ortopedycznych w celu leczenia innych deformacji stóp, to zdecydowanie zalecamy jak najszybszą wizytę u ortopedy. Na przykład, Plantar Fasciitis jest trudnym do leczenia schorzeniem – im wcześniej zostanie ono wyleczone, tym lepsze będą rezultaty. Warto byłoby również sprawdzić wkładki ortopedyczne dla maluchów (zobacz tutaj ). Wkładki ortopedyczne mogą również mogą być stosowane w leczeniu schorzeń ortopedycznych (patrz tutaj ).

Obecnie wkładki ortopedyczne są coraz częściej stosowane, nie tylko w celach leczniczych, ale również kosmetycznych. Ludzie noszą wkładki ortopedyczne, aby spłaszczyć stopy lub zmniejszyć ich długość. Wkładki powinny być jednak odpowiednio dobrane – wkładki poszerzające stopę nie są dobrym wyborem, ponieważ jest to tylko efekt estetyczny, podczas gdy wkładki były potrzebne przede wszystkim do celów korekcyjnych! Wkładki ortopedyczne z podwyższeniem pięty mogą pomóc w rozwiązaniu różnych problemów – płaskostopie (pes planus), stopa z wysokim łukiem itd. Wkładki z protezą są projektowane według indywidualnych pomiarów stopy i zapewniają równomierne rozłożenie nacisku, co pomagaosoby z problemami ortopedycznymi.

W przypadku wkładek dla niemowląt zalecamy wybór wkładek od renomowanego producenta lub ortopedy. Aby zapewnić pacjentom wkładki ortopedyczne, począwszy od 2 roku życia, dobry producent ortez będzie posiadał wkładki z wyjmowaną wkładką (zobacz naszą politykę dotyczącą ortez tutaj ). Dzięki temu dzieci mogą od razu korzystać z wkładek, które są już dopasowane i można je modyfikować! Ortopedzi często zwracają również uwagę na inne wskaźniki, takie jak waga, wzrost i wiek – jest to spowodowane tym, że czynniki te mogą mieć wpływ na powodzenie leczenia ortotycznego u niemowląt. Na przykład osoby, które ważą mniej, potrzebują słabszej korekcji stóp. Dlatego też odpowiednie ortezy powinny być dobierane na podstawie charakterystyki pacjenta