5 grudnia 2023

https://shanti.com.pl/

Shanti informacje i lifestyle

Pielęgnacja nóg zimą — o czym pamiętać?

Zima to czas, kiedy nasze nogi są narażone na szczególne wyzwanie. Dlaczego? Ponieważ w tym okresie, z powodu niskich temperatur, nasza skóra staje się bardziej sucha, a dodatkowo możemy mieć problem z utrzymaniem jej w odpowiedniej kondycji. Jak więc pielęgnować nogi zimą, aby były zdrowe i piękne?

W jaki sposób należy zadbać o nogi zimą?

Podczas ciepłych miesięcy nie zapominamy o regularnej pielęgnacji oraz depilacji naszych nóg. Często są one bowiem wówczas odsłonięte i eksponowane. Natomiast okres zimowy to czas, w którym nogi są szczególnie narażone na czynniki zewnętrzne. Niska temperatura powietrza, częste noszenie spodni ze sztywnego i grubego materiału przesuszają skórę i narażają ją na uszkodzenia. Istnieje kilka sposobów, aby zadbać o kondycję nóg zimą.

Przede wszystkim należy pamiętać, żeby nie zaniedbywać ich oczyszczania. Zimą skóra jest bardziej podatna na zanieczyszczenia, dlatego złuszczanie martwego naskórka przy pomocy peelingu i delikatny masaż to podstawa pielęgnacji nóg. Czasem użycie frezarki i maseczki na stopy z bogactwem odżywczych składników są w stanie zdziałać cuda. Dzięki tym czynnościom skóra znowu stanie się dobrze nawilżona i napięta. Powinno się również stosować kremy i balsamy nawilżające, dzięki którym nie dopuścimy do przesuszenia oraz uciążliwego przemarznięcia nóg. Pomocna może okazać się także zwykła kąpiel w soli morskiej.

Nie tylko pożyteczne, ale również przyjemne

Idealnym miejscem, w którym zadbasz o pielęgnację swoich nóg zimą jest salon kosmetyczny. Oczywiście, wiele czynności, chroniących kondycję skóry wykonasz w domu, jednak nie ma nic przyjemniejszego niż wizyta u specjalisty. Zima jest bardzo dobrym momentem, aby zastosować laserowe usuwanie owłosienia Poznań. Podczas tej pory roku skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. W związku z tym jest zdolna do szybszej regeneracji. Dodatkowo nie ma ryzyka powstawania ran poprzez zbyt duże nasłonecznienie.

Innym zabiegiem upiększającym, na który warto sobie pozwolić na pedicure Poznań. Dzięki zadbanym stopom możemy czuć się znacznie bardziej komfortowo. Nawet jeżeli bose stopy prezentujesz jedynie we własnym domu, powinno się o nie zadbać, aby zawsze czuć się kobieco i pięknie. Zimą, kiedy nosimy ciepłe, zakryte buty, stopy w szczególności potrzebują odżywienia oraz nawilżenia. Pedicure jest także koniecznością, kiedy uprawia się sporty takie jak pływanie, joga czy pilates. W salonie kosmetycznym Kleopatra wykonasz zabiegi takie jak pedicure klasyczny, masaż stóp, nałożenie maski, nałożenie ciepłego okładu parafinowego oraz masaż ciepłymi kamieniami.