5 grudnia 2023

https://shanti.com.pl/

Shanti informacje i lifestyle

Organizowanie koncertu krok po kroku

Nie ulega wątpliwości, że organizacja koncertu to ogromne przedsięwzięcie. Pod uwagę trzeba wziąć sporo różnych rzeczy, by całe wydarzenie było dopięte na ostatni guzik. Na szczęście do takiego eventu można się dobrze przygotować. Trzeba tylko mieć wystarczająco dużo czasu i pieniędzy. Jak zorganizować występ zespołu? O czym trzeba pamiętać?

Poszukaj odpowiedniego zespołu

Żeby zorganizować koncert, koniecznie musisz wybrać jego gwiazdę. Być może już masz kogoś na oku, ale może też być tak, że jeszcze nie masz pomysłu na to, kogo chciałbyś zaangażować. Pamiętaj, że to bardzo ważna decyzja. Najprawdopodobniej nie będziesz samodzielnie organizować koncertu z gwiazdami, które podbijają międzynarodowe listy przebojów, ale to nie zmienia faktu, że musisz dobrze zastanowić się nad wyborem. Przede wszystkim zastanów się, jaki charakter ma mieć Twoja impreza i czy występ ma być częścią jakiegoś większego eventu. Sprawdź też, jak wyglądały inne występy w wykonaniu tego zespołu oraz opinie, jakimi się on cieszy. Jeśli będziesz z nich zadowolony, to skontaktuj się z menadżerem zespołu i dowiedz się, czy zaangażowanie danego zespołu w ogóle jest możliwe, w jakim terminie i jakim budżetem musisz dysponować. To dobry moment też, by poznać wymagania zespołu i sprawdzić, czy stać Cię na skorzystanie z jego usług. Być może nie obędzie się bez pożyczki online na raty. Na tym etapie nie powinieneś się jednak jeszcze tym martwić. Możesz przecież ustalić cenę biletu na występ, która pokryje wszystkie Twoje wydatki i jeszcze wygeneruje przychody.

Znajdź salę

Jeśli masz już zespół i wiesz, w jakich terminach jest dostępny, to możesz przystąpić do szukania sali. Dobrze jest szukać takich lokali, które mają już odpowiednie oświetlenie i system nagłośnienia. Dzięki temu nie będziesz musiał ich oddzielnie wypożyczać i dbać o ich transport i właściwe ustawienie. Pamiętaj też, by sprawdzić, ile osób może zmieścić się w danej sali. Jeśli będzie ich zbyt mało, to problemem może być pokrycie kosztów przychodem z biletów. Mało prawdopodobne, żeby udało Ci się sprzedać bilety za 200 zł na występ niszowego i bardzo mało znanego zespołu. Musisz też pamiętać, że wielkość sali powinna być dobrana z uwzględnieniem tego, czy jesteś w stanie ją zapełnić. Najbardziej opłacalne są koncerty, które odbywają się przy wszystkich miejscach zajętych.

Zajmij się marketingiem

Jeśli masz już zespół i salę, to najwyższa pora, żeby wszyscy dowiedzieli się o koncercie. Zadbaj o plakaty i promocję w mediach społecznościowych. Możesz też wydrukować ulotki. Oczywiście pamiętaj też o opracowaniu systemu sprzedaży biletów. Do ich wydawania i sprawdzania najprawdopodobniej będziesz musiał wynająć dodatkowe osoby. Jeśli sali nie wynajmujesz wraz z ochroną i personelem technicznym, to powinieneś wynająć także je. Jeśli nie znasz się na marketingu, to być może powinieneś skonsultować się ze specjalistą, by nie popełnić żadnego błędu. Na ten cel będzie opłacało się wziąć pożyczkę online na raty. Z pewnością szybko się ona zwróci.