5 grudnia 2023

https://shanti.com.pl/

Shanti informacje i lifestyle

Masz problem z nadpotliwością? Oto 5 sposobów, które mogą pomóc w jej redukcji

Nadmierna potliwość może być naprawdę kłopotliwa. Oto 5 sposobów, dzięki którym można zmniejszyć problem nadpotliwości. O czym warto wtedy pamiętać?

1. Właściwa higiena

Absolutną podstawą w przypadku osób, u których pojawia się nadpotliwość, jest systematyczna higiena. Codzienny prysznic, a nawet dwa prysznice rano i wieczorem sprawią, że ciało będzie świeże.

Do kąpieli warto stosować delikatne kosmetyki, które nie podrażniają skóry. W sprzedaży dostępne są także żele myjące, które zmniejszają nadpotliwość Warszawa to jedno z miast, gdzie można kupić je w aptekach.

2. Noszenie przewiewnych ubrań

Pocenie się jest silniejsze u osób, które noszą obcisłe ubrania wykonane ze sztucznych lub grubych tkanin.

Najlepiej zatem wybierać odzież przewiewną, naturalną, na przykład:

  • bawełniana
  • wiskozową
  • lnianą
  • wełnianą
  • z niewielkim dodatkiem włókien sztucznych

Ubrania powinny być dość luźne i nie przylegać nadmiernie do ciała.

3. Stosowanie antyperspirantów

Antyperspiranty to kosmetyki, które mają na celu zredukowanie potliwości. Najczęściej bazują na solach glinu, które powodują miejscowe zredukowanie aktywności gruczołów potowych.

Kosmetyki te nie tylko mogą zmniejszyć potliwość, ale też chronią przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów na skutek rozwoju bakterii.

4. Unikaj potraw z ostrymi przyprawami

U niektórych osób nadmierne pocenie się powoduje jedzenie potraw z ostrymi przyprawami. Warto więc wyeliminować je ze swojego menu.

5. Leczenie nadpotliwości botoksem

Gdy problemem jest nadpotliwość Warszawa to jedno z miast, w którym można skorzystać ze specjalnych zabiegów skoncentrowanych na redukcji potliwości na bazie toksyny botulinowej – botoksu.

Leczenie nadpotliwości botoksem to propozycja przeznaczona dla osób, którym zależy na skutecznym pozbyciu się tego kłopotliwego problemu przez ostrzykiwanie gruczołów potowych tym związkiem. Powoduje to zablokowanie działania gruczołów, dlatego też dochodzi wtedy do zredukowania potliwości.

Zabieg ten jest szybki i małoinwazyjny, dlatego też obecnie korzysta z niego coraz więcej osób. Pozwala on na zmniejszenie potliwości pod pachami, a także na dłoniach oraz stopach. Rezultaty takiej procedury mogą utrzymywać się nawet przez okres 6 – 9 miesięcy, a potem można wykonać ją kolejny raz.

Podsumowanie

Podsumowując, gdy problemem jest nadmierna potliwość, w takim przypadku duże znaczenie ma codzienna higiena, właściwa odzież, dieta i stosowane kosmetyki. Gdy jednak pocenie się nadal jest kłopotem, warto pomyśleć wtedy o skorzystaniu z zabiegów wykorzystujących toksynę botulinową.