5 grudnia 2023

https://shanti.com.pl/

Shanti informacje i lifestyle

Jaki Komputer Wybrać

Wiele osób myśli, że muszą wydać tysiące zł na nowy komputer. Ta teoria po prostu nie jest prawdziwa. Oto propozycja, która nie zrujnuje Twojego portfela.

Starsze Produkty

Niektóre ze starszych komputerów stacjonarnych Dell OptiPlex można znaleźć w naprawdę okazyjnych cenach, a jednocześnie oferują wiele dla zwykłych użytkowników komputerów. Dla wielu użytkowników komputerów nie ma potrzeby kupowania nowszych modeli z wyższej półki. Maszyny takie jak Dell OptiPlex doskonale sprawdzą się w codziennym przetwarzaniu wiadomości e-mail i przeglądaniu Internetu.

Komputery Dell OptiPlex można znaleźć w różnych źródłach online po atrakcyjnych cenach. Możesz znaleźć te maszyny w cenie od 500 do 1500 zł. Po co wydawać od 500 do 1500 zł na nową maszynę, skoro te będą działać dobrze.

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w przypadku tych maszyn, jest ilość pamięci RAM. Wiele maszyn ma tylko 256 MB pamięci RAM, co obecnie nie wystarcza do uruchomienia większości aplikacji. Niektóre będą wyposażone w 512 MB ram, ale to wciąż za mało. Jeśli zdobędziesz jeden z tych modeli, pamiętaj o uaktualnieniu do co najmniej jednego gigabajtu, a jeśli możesz, dwa gigabajty pamięci RAM byłyby znacznie lepsze.

Większość z tych maszyn, które otrzymujesz z drugiej ręki, nie jest dostarczana z monitorem, więc możesz użyć starego monitora lub kupić ładny nowy płaski monitor. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, monitor zostanie podłączony i będzie działał z nowym używanym komputerem firmy Dell.

Do wyboru jest kilka modeli OptiPlex, więc wystarczy spojrzeć na cenę i potrzebne opcje. Procesor to P4 z szybkością od 2,2 do 3,2 dla większości modeli. Im szybszy procesor, tym szybciej Twoja maszyna będzie dla Ciebie pracować.

Kolejną miłą zaletą OptiPlex jest rozmiar. W przypadku komputera stacjonarnego rozmiar jest znacznie mniejszy niż starsze duże pudełka, które zajmowały tak dużo miejsca. Urządzenia te są znacznie mniejsze i wygodniejsze do umieszczenia na lub pod biurkiem.

W końcu otrzymasz komputer, który jest w stanie pomóc Ci w pracy i komunikacji. Pamiętaj tylko, że za tę cenę otrzymujesz świetny używany komputer, ale jeśli Ty lub Twoje dziecko chcecie grać w najnowsze gry, używany komputer OptiPlex nie jest dla Ciebie.

To urządzenie świetnie sprawdzi się w przypadku podstawowej poczty e-mail, przetwarzania tekstu i przeglądania Internetu. Jeśli potrzebujesz komputera, który pomoże Twojemu dziecku w pracach domowych, takich jak pisanie raportów i przeprowadzanie badań online, otrzymasz dużo starszego komputera stacjonarnego Dell OptiPlex.

Szukasz ciekawych produktów marki Dell? Sprawdź https://sck.pl/pl/menu/laptopy-153