5 grudnia 2023

https://shanti.com.pl/

Shanti informacje i lifestyle

Jak stylizować kurtki bomberki?

Kurtki bomberki są idealne na każdą okazję, od biura po wieczorną randkę. Są na tyle uniwersalne, że można je nosić zarówno z dżinsami, jak i sukienkami! Są to kurtki ponadczasowe, które od lat nie wychodzą z mody i są dostępne w wielu wzorach, kolorach, fakturach. Warto mieć je w swojej szafie. Świetnie sprawdzą się zarówno wiosną, jak i na przykład jesienią. Jak je stylizować? Przeczytaj o tym więcej w naszym artykule.

Bomberki – uniwersalne kurtki

Bomberki wywodzą się z USA, gdzie początkowo były to kurtki wojskowe, przeznaczone głównie dla pilotów, dlatego ich inną nazwą są „pilotki”. Dzięki swojemu sportowemu stylowi kurtki bomberki stały się niemal codziennym uniformem amerykańskich licealistów i studentów. Jednak aktualnie noszą je ludzie na całym świecie! Są one nadal noszone, praktycznie co sezon wciąż lansowane przez domy mody niezależnie od pory roku – skóra ekologiczna lub naturalna zapewniają więcej ciepła zimą, podczas gdy lżejsze wersje mogą być używane jako elementy przejściowe między porami roku.

Szeroki wybór

Kupując kurtkę, weź pod uwagę jej kolor i materiał, z którego jest wykonana. Dostępnych jest tak wiele kurtek tego typu, że na pewno znajdziesz coś dla siebie, a materiał zmienia cały jej styl. Na przykład, jeśli wybierzesz błyszczącą skórę z cekinami, to zmieni to wygląd kurtki na bardziej wieczorowy czy glam rock, w zależności od tego, jakie elementy garderoby zostaną zestawione w danym stroju. Jeśli wybierzesz kurtkę z dodatkiem koronek, będzie idealnie współgrała za stylem boho, zwiewnością.

Bomberka w stylizacjach

Kurtka bomberka jest niezbędnym elementem każdej garderoby i można ją łatwo łączyć ze wszystkim. Jest idealna, jeśli chcesz nadać swojej stylizacji nieco ostrego stylu, a jednocześnie pozostać klasyczną! Dla tych, którzy wolą spódnice, również będą wyglądały dobrze! Oczywiście można wybrać klasykę i na co dzień do bomberek dopasować świetnie leżące dżinsy lub chinosy oraz gładką koszulkę. Do kolorowej bomberki doskonale komponować się będzie czarna, klasyczna stylizacja, dzięki której kurtka będzie w centrum uwagi.

Połącz kurtkę z sukienką

Można zastanowić się nad tym, czy bomberka i sukienka to dobre połączenie. Odpowiedź jest prosta – jak najbardziej! Jest idealna do strojów wieczorowych. Dobrym rozwiązaniem jest noszenie sukienek tub, które są bardzo dopasowane do sylwetki. Są one o tyle uniwersalne, że można zmieniać ich charakter dodatkami – jeśli zdecydujemy się na szpilki, stylizacja będzie elegancka, jeżeli natomiast wybierzemy np. trampki, stanie się bardziej codzienna.