5 grudnia 2023

https://shanti.com.pl/

Shanti informacje i lifestyle

Gruntowy wymiennik ciepła i wykorzystanie energii odnawialnej z ekspertami Comair

Trzeba przyznać, że współczesne wymienniki ciepła to przede wszystkim ogromne korzyści, jeśli chodzi o właściwe użycie energii odnawialnej, czyli takiej, która gromadzi się bezpośrednio w gruncie. W ten sposób jesteśmy w stanie przekształcić tę energię w taki sposób, aby mieć możliwość ogrzewania powietrza lub jego składania w zależności od tego, jak ustawimy nasze urządzenie. To właśnie sprawia, za taki praktyczny wymiennik ciepła możemy bez problemu ulokować pod gruntem, może to być działka lub też inny teren w zależności od możliwości, jakie posiadamy.

Wymiennik ciepła wykorzystujący energię odnawialną.

W tym wypadku warto również zwrócić uwagę, że tego typu system posiada co najmniej kilka różnych wersji, dlatego też dobrze jest zdecydować się na wymiennik ciepła rurowy, który wykonany jest w całości z rur z tworzywa sztucznego, co jednocześnie daje lepszą możliwość przewodzenia ciepła. Na pewno taki gruntowy wymiennik ciepła to przede wszystkim możliwość uzyskania świeżego powietrza, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykorzystać w pełni potencjał takiego urządzenia niezależnie od tego, jak go używamy. Oprócz tego istnieją jeszcze wymienniki ciepła żwirowe, które składają się z dużego filtra zakopanego w kamieniach, co sprawia, że przepływ powietrza jest nieco bardziej ograniczony, ale wspomniane ciepło dociera bez problemu do wszystkich pomieszczeń, co sprawia, że taki system jest możliwy do odpowiedniego wykorzystania w praktyce.

Właściwy wymiennik płytowy i odpowiednia konstrukcja.

Innym rozwiązaniem mogą być jeszcze wymienniki płytowe, które są o wiele bardziej wytrzymałą konstrukcję składającą się z warstwy płyt strukturalnych, które mogą być oparte o podsypkę żwirową. Niezależnie od wyboru wszystkie te systemy są w stanie funkcjonować prawidłowo, zwłaszcza jeśli dokonamy właściwego montażu. Na pewno wykorzystanie mocy energii odnawialnej sprawia, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić na odzysku ciepła i poprawić ogrzewanie całego mieszkania co wpływa także na wysoką wydajność energetyczną we wszystkich pomieszczeniach. Redukcja alergenów czy też innych pyłków to również korzyść, która płynie z wykorzystania takiego urządzenia.

Dowiedz się więcej od ekspertów Comair!

Comair to eksperci w dziedzinie wentylacji. Firma działa w całej Polsce i zapewnia kompleksowe usługi z zakresu wentylacji mechanicznej, gruntowych wymienników ciepła, rekuperacji, ale też nawilżaczy i filtrów powietrza. Fachowcy oferują pełne doradztwo, rysowanie szkicu instalacji, przygotowanie dokumentacji, instalację i regulację urządzeń oraz systemów w Twoim domu. Wstępną ofertę przygotują za darmo na podstawie rzutów budynku.