5 grudnia 2023

https://shanti.com.pl/

Shanti informacje i lifestyle

Filtry przepływowe do wody – co warto o nich wiedzieć?

Filtry przepływowe do wody to coś, nad zakupem czego warto bardzo poważnie się zastanowić. Dlaczego? Otóż jest to niezawodne urządzenie chroniące instalacje przed zanieczyszczeniami mechanicznymi lub tymi pochodzącymi ze starych rurociągów. Takie filtry zawsze montowane są na głównym przyłączu wody, tuż za licznikiem.

 

Filtry przepływowe najlepszym sposobem na uzdatnienie wody

Wiele osób narzeka nie tylko na smak, ale i zapach wody z kranu. W tym przypadku problemem jest też jej wysoki stopień twardości. Woda, która nie jest poddawana filtrowaniu sprawia, że na urządzeniach w gospodarstwie domowym (głównie na pralkach, zmywarkach, ekspresach do kawy, czajnikach elektrycznych itp.) odkłada się w nadmiarze kamień, co dość szybko prowadzi do ich uszkodzenia.

Warto pamiętać również o tym, że osoby o wrażliwej skórze mogą mieć problem po kąpieli w twardej wodzie. Mogą pojawiać się na niej nieprzyjemne podrażnienia, wywołujące dyskomfort, a niekiedy również i ból.

Czy możliwe jest skuteczne uzdatnianie wody w domu?

Jak oczyszczać wodę wykorzystywaną w domu? Przy wodzie pitnej dobrze będą się sprawdzały dzbanki z filtrami. To jednak może być niewystarczające, dlatego warto zastanowić się nad założeniem filtrów przepływowych. Te pozwolą na wyeliminowanie problemu twardej wody stosowanej do kąpieli, pralek czy zmywarek. Takie filtry skutecznie oczyszczą wodę w całym domu – wystarczy tylko umieścić je w odpowiednich miejscach. W gospodarstwie domowym można zastosować dowolną ilość filtrów, w zależności od potrzeb. Istnieje możliwość ich szeregowego łączenia, co daje znacznie większą efektywność w walce ze zbyt twardą wodą, lepsze usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych, azotanów, chloru czy ciężkich metali.

 

Jakie są rodzaje filtrów przepływowych?

Filtry przepływowe są niezwykle użyteczne, dlatego warto zastanowić się bardzo poważnie nad ich zastosowaniem. Filtry dostępne są w różnych typach, dlatego przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto zrobi badania, które odpowiedzą a pytanie, jaki filtr w danym gospodarstwie domowym sprawdzi się najlepiej. Jakie rodzaje filtrów przepływowych można wyróżnić? Jest ich kilka, jednak te wykorzystywane najczęściej to:

filtry polipropylenowe, które dobrze radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń mechanicznych oraz wszelkich produktów, które mogłyby doprowadzić do korozji instalacji

filtry z węglem aktywnym, niezbędne w tych gospodarstwach domowych, w których w wodzie występuje zbyt duże stężenie chloru. Jest to idealny filtr do poprawy zapachu i smaku wody;

filtry z żywicą jonowymienną zmiękczają wodę, a przy tym usuwają z niej nadmiar jonów wapnia i magnezu;

filtry azotanowe należy stosować do usuwania azotanów z wody pitnej. Taki filtr sprawdza się przede wszystkim w gospodarstwach domowych znajdujących się nieopodal pół czy nieszczelnych szamb;

filtry węglowe przeznaczone są do usuwania chloru oraz zanieczyszczeń organicznych. Filtr poprawia smak, zapach i zabarwienie wody.

Odpowiednio dobrany filtr pozwoli cieszyć się woda czystą, o doskonałym smaku, zapachu i naturalnym zabarwieniu. Więcej na https://dafi.pl/filtry-przeplywowe.